Aria Pouyan Corporation
You're Going To Another Page
021-26712156 : شماره ثابت
شماره تماس : 09123053241
درخواست مشاوره
محصولات
دانلود کاتالوگ

قفسه سازان

قفسه سازان - قفسه بندی ایده آل میبایست سبک و مقاوم باشد،چراکه باید توانایی نگه داری بارهای سنگین را داشته باشد.

قفسه بندی انبار - قفسه های فروشگاهی

آدرس دفتر مرکزی شرکت آریا پویان آرنگ: تهران، ابتدای خیابان پاسداران، خیابان گل نبی پلاک 40 واحد 403 شرقی تلفن تماس: 02126712156 شرکت آریا پویان آرنگ واقع در تهران، آمادگی همکاری با تمامی استان های کشور را دارد.

قفسه های فروشگاهی  و قفسه بندی انبار  یکی از اصلی ترین خدمات آریا پویان است .

شما به عنوان یک فروشنده باید بدانید نیاز مشتری چیست و براساس چیدمان فروشگاه و محصولات خود را در معرض دید قرار دهید بهترین روش استفاده از قفسه های فروشگاهی می باشد . قفسه های در انواع و مدل های مختلف موجود است و با توجه به حجم محصولات و وزن انها قفسه فروشگاهی مورد نظر را انتخاب نمایید این قفسه ها به این صورت فلزی ، الومینیومی ، پیچ و مهره ای ، پلاستیکی و... می باشد

اکتور های قفسه سازی قدرتمند :

1.مواد اولیه

مهم ترین عامل برای ساختن تجهیزات نگهداری و مواد اولیه مرغوب می باشد. با به کارگیری از فلزات با کیفیت بالا  تجهیزات می توانند وزن بیشتری از بارگذاری را بدون خم شدن تحمل کنند.

2.طراحی

یکی از فاکتورهای مهم دیگر طراحی(دیزاین)می باشد.با حمایت متناسب و مورب سازه بدون صدمه دیدن می تواند صدها کیلوگرم بار را محافظت نماید.

3.فضا سازی

فضاسازی در قفسه حائز اهمیت می باشد،چراکه باید قفسه توانایی اینکه کالاها در سایزهای گوناگون را داخل خودش جای دهد.اگرچه بیش از حد بزرگ گرفتن طول  عرض میتواند باعث شود تا توانایی نگهداری قفسه ها برای نگه داری بارهای سنگین کمتر شود.بنابراین فاصله گذاری بسیار مهم می باشد.

4.استقامت زمین

زمین با استقامت بالا می تواند هر نوع وزن بار را تحمل کند.قطعا زمین انبار شما می تواند وزن کالاهایتان را تحمل کند.

5.توزیع وزن

استفاده از حداکثر ظرفیت یک واحد قفسه بندی به بارگذاری برابر مرتبط می باشد.اگر یک قفسه ای میتواند مثلا شش تن وزن را تحمل کند در حالت ماکزیمم ، باید وزن را بصورت برابر روی کل واحد پخش کنید (که به آن اصطلاحاً بار گسترده یکنواخت می گویند). اگر همه ی فشار روی یک طرف باشد به این معنی می باشدکه توانایی حمل بار کم می شود.

عوامل تاثیرگذار در ساخت قفسه

در طراحی سیستم های قفسه بندی پارامترهای مختلفی تاثیرگذار هستند :

1- اندازه و ابعاد (طول ، عرض ، ارتفاع) فضای موجود: اندازه فضا تاثیر به سزایی در بکارگیری و انتخاب نوع و طراحی سیستم قفسه بندی انبار دارد، برای نمونه هر چه ارتفاع فضا بیشتر باشد امکان ظرفیت گیری جهت ایجاد فضای انبار حدودا 3 برابر بیشتر می شود و از نظر اقتصادی در بهینه سازی فضا کمک شایانی خواهد داشت.

هر چه فضای بیشتری برای طراحی سیستم مورد نظر جهت قفسه بندی وجود داشته باشد نوع طراحی و یکپارچگی قفسه ها بیشتر خواهد شد.

2- نوع بارگذاری اقلام جهت انبارش (دستی و یا ماشین(:نوع اقلام و بارهایی که جهت قفسه بندی و ایجاد انبار مورد نیاز است نیز تاثیر بسزایی در انتخاب و طراحی قفسه بندی دارد.

اگر بار بصورت ماشینی (لیفتراک، ریچتراک، استکر و ...) نگهداری گردد از قفسه بندی پالت راک ، خودراهرو (درایوین)، کانتیلور (بازویی) استفاده می شود، و اگر بار بصورت دستی نگهداری و انبارش گردد از قفسه بندی فروشگاهی مشبک، راک کفپوشدار سنگین و سبک، دفتری و .. استفاده میشود.

3- نوع بار از نظر شکل ظاهری و حجم و وزن بارها (کارتنی، پالتی، لوله ای، بایگانی، ابزار و ... مهمترین پارامتر و شاخص در پیاده سازی و اجرای سیستم های قفسه بندی و نگهداری مواد و کالا نوع بار و اقلام مورد نیاز به نگهداری است که به فراخور آن نوع قفسه بندی طراحی می گردد.

اگر بارگذاری در قفسه بندی با استفاده از پالت باشد از 3 نوع سیستم قفسه بندی ( پالت راک، درایوین، کانتی لور ) استفاده می شود.بنابراین اگر بار گذاری به شکل دستی باشد،با توجه به شکل و وزن وحجم کالاها نوع قفسه بندی در نظر گرفته می شود.

برای مثال برای بارهای حجیم و سنگین (بیشتر از 500 کیلوگرم) از سیستم قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین یا همان بالکی راک استفاده می شود و برای بارهای سبکتر از 500 کیلوگرم از قفسه بندی راک کفپوشدار سبک یا لانگ اسپن استفاده می شود.

برای نگهداری اقلام سبک و کم حجم و ابزار آلات از سیستم قفسه بندی مشبک استفاده می شود.

برای نگهداری ملزومات اداری (زونگن، کتاب و ...) از قفسه بندی بایگانی ریلی، ریوت، ایزی رکت و حتی مشبک استفاده می گردد.

برای نگهداری اقلام فروشگاهی و سوپرمارکتی از قفسه بندی هایپری و فروشگاهی استفاده می گردد.

4- ظرفیت مورد نیاز برای انبارش (بسته به درخواست استفاده کننده):

ظرفیت مورد نظر مشتریانبرای  نگهداری و انبارش مواد و کالاها یکی از بزرگترین دغدغه هاست که طراحی قفسه بندی می بایست پاسخگوی این دغدغه باشد.

برای مثال در مواقعی که اقلام بصورت پالتی و روی زمین نگهداری میشوند اگر فضا و سالن محل نگهداری پالتها دارای ارتفاع باشد بهترین حالت جهت ظرفیت گیری بیشتر و بهینه سازی فضای انبار استفاده از قفسه بندی است، اما اگر فضا دارای ارتفاع کمتر از 5 متر باشد عمدتل قفسه بندی ظرفیت بهتری نسبت به چیدمان پالتها نخواهد داشت و از لحاظ هزینه و زمان به صرفه نمی باشد.

درخواست مشاوره رایگان

تماس با ما

جهت ارتباط با مجموعه و یا مشاوره رایگان فرم تماس با ما را پر کرده تا اطلاعاتتان در سیستم ثبت شود، سپس با شما تماس خواهیم گرفت

© کلیه حقوق محفوظ است. طراحی سایت و سئو توسط تیم روبیک