نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

نیم طبقه پیش ساخته (مزنین و نیم طبقه راک)

نیم طبقه پیش ساخته (مزنین و نیم طبقه راک)

اسفند-11-1400


قفسه بندی پیش ساخته بصورت نیم طبقه یا مزنین (Mezzanine) یکی از کاملترین انواع قفسه بندی های فلزی است که به عنوان قفسه بندی مادر هم در انواع قفسه بندی های فلزی محسوب می شود و نصب آن بصورت کامل با پیچ و مهره انجام می شود. در اجرا و نصب این نوع قفسه بندی می توان متناسب با ارتفاع و مساحت انبار و وزن محصولات از تمام قابلیت انبار با استفاده از نیم طبقه ها استفاده کرد. پیچ و مهره ای بودن این قفسه بندی باعث می شود این دسته بندی بسیار محکم و مستحکم باشد و با قابلیت اجرا تا 3 طبقه، مقاومت بالایی برای نگه داری کالاهای سنگین بعضا تا 3 تن وزن را داشته باشد.

مزایای سیستم نیم طبقه مزنین

سیستم نیم طبقه مزنین نیاز به مصالح و مواد ساختمانی در زمان نصب و اجرا ندارد و به همین دلیل راه حلی کم هزینه و مناسب برای طبقه بندی در سوله ها و استفاده حداکثری از فضای کارخانه، تولیدی ها و انبار و ... می باشد. این سازها به دلیل امکان نصب بصورت پیچ و مهره ای نیاز به هیچگونه جوش کاری نداشته و سرعت نصب خیلی بالاتری نسبت به اتصالات جوشی داشته و به همین دلیل یکی از بهترین پیشنهادات جهت کاهش زمان ساخت قفسه بندی می باشند. در اینگونه از قفسه بندی ها اسمبل و سرهم کردن قفسه ها در محل نصب فقط با جایگذاری و بستن قطعات به یکدیگر توسط پیچ و مهره انجام می شود و این امر علاوه بر افزایش بالای سرعت نصب و نیاز نداشتن به ابزار تخصصی یا جوشکاری باعث به حداقل رسیدن خطاهای نصب می شود.

اجزای سیستم قفسه بندی نیم طبقه پیش ساخته مزنین

بخش های تشکیل دهنده سیستم نیم طبقه مزنین شامل ستون و تیرهای اصلی و فرعی، حفاظ، بالابر، پوشش دهنده کف، تیرچه، مهارکننده ها و پیچ و مهره های متصل کننده، کانوایرها و پلکان ها می باشد.

قیمت قفسه نیم طبقه مزنین با بررسی دقیق محل و نیازهای مشتری از قفسه بندی و همچنین با توجه به ابعاد، مساحت و ارتفاع فضای کار محاسبه می شود. تعداد تیر و ستون های مصرفی و متراژ کار تاثیر مستقیمی بر هزینه و قیمت کار داشته و مسلماً هزینه نصب هم به موازات افزایش ارتفاع و متراژ کار افزایش می یابد. اجرای این نوع از قفسه بندی با توجه به قابلیت و قدرت نگهداری وزن بالا هزینه خیلی کمتری را به انبارداران و سوله داران متحمل می شود. البته در حالت کلی نمی توان گفت سازه پیچ و مهره ای ارزان قیمت است، اما به دلیل آزادی عملی که در هنگام نصب به طراح و پیاده ساز قفسه بندی می دهد، استفاده بهینه از فضا و پیاده سازی سازه قفسه بندی با وزن سبک تر را در صورت لزوم فراهم می کند. یکی دیگر از مزیت های راحتی نصب نیم طبقه های پیش ساخته فلزی این است که نیازی به تعطیلی خط تولید یا تخلیه کامل محل ندارند و همچنین اتصالات پیچ و مهره ای مقاومت بسیار بالایی در دماهای بالا و حرارت زیاد دارند و در برابر حوادث آتش سوزی بسیار مقاومند.

سیستم قفسه بندی نیم طبقه راک شامل اجزاء قاب، بازو، پانل پله و... می باشد و برای انبارهایی که نیاز به سطح زیاد(سالن اداری، میز مونتاژ و...) و پلکان در ارتفاع دارند با امکان بارگذاری و بارگیری سبک بر روی سطح نیم طبقه و سنگین در زیر نیم طبقه طراحی گردیده است.

ویژگی های سیستم نیم طبقه پیش ساخته راک:

  • افزایش حداکثری سطح انبار
  • امکان بارگذاری کالاهای حجیم و سنگین در همکف
  • امکان بارگذاری سبک و نیمه سنگین بر روی سطح نیم طبقه
  • سازگاری با هر نوع شرایطی از کالا، وزن و حجم
  • افزایش ایمنی در ذخیره سازی کالاهای سنگین و سبک
  • دارای طیف گسترده ایی از اجزاء با اندازه های مختلف با توجه به نیاز انبار کالا

 

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

حسینی

درود بر شما ممنون میشم برای تجهیز کردن فروشگاهی بنده را راهنمایی کنید

آریا پویان آرنگ

سلام. سپاس از پیام شما. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سالک

درود بر شما مناسب ترین قفسه برای سوپرمارکت کدوم قفسه هستش؟

آریا پویان آرنگ

درود بر شما. برای کسب اطلاعات در مورد قفسه های مناسب برای سوپرمارکت می توانید به صفحه قفسه های فروشگاهی مراجعه کنید. همچنین به زودی کارشناسان ما با شما تماس گرفته و توضیحات کامل را ارائه خواهند کرد.

طارمی

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم با توجه به محیط قفسه رو آماده میکنید یا قفسه ها آماده هستند و خودمون باید با توجه به سایز ها قفسه سفارش بدیم؟

آریا پویان آرنگ

سلام. سپاس از پیام شما. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

بازگشت به بالا