Aria Pouyan Corporation
You're Going To Another Page
021-26712156 : شماره ثابت
شماره تماس : 09123053241
درخواست مشاوره
محصولات
دانلود کاتالوگ

قفسه های فروشگاهی

انواع قفسه های فروشگاهی ، انواع قفسه و انواع قفسه بندی همچنین توشیحات کامل در رابطه با قفسه فلزی فروشگاهی ، انواع قفسه بندی انبار ، انواع قفسه فروشگاهی ، قفسه ها

قفسه بندی انبار - قفسه های فروشگاهی

آدرس دفتر مرکزی شرکت آریا پویان آرنگ: تهران، ابتدای خیابان پاسداران، خیابان گل نبی پلاک 40 واحد 403 شرقی تلفن تماس: 02126712156 شرکت آریا پویان آرنگ واقع در تهران، آمادگی همکاری با تمامی استان های کشور را دارد.

قفسه های فروشگاهی یکی از اساسی ترین چیدمان ها برای فروشگاه ها به ویژه هایپر مارکتها هستند . استفاده از این قفسه ها موجب می شود مشتریان به راحتی محصولات مورد نظر خود را پیدا و انتخاب نماید ،  البته اصلی ترین هدف برای جلب رضایت مشتری است زیرا زمانی یک خریار وارد فروشگاهی شود و بتواند خودش محصول مورد نظر را پیدا و از نزدیک ببیند و البته این کار را به آسانی انجام دهد باعث جلب نظرش می شود . لازم است بدانید یکی دیگر از اصلی ترین علت های استفاده از قفسه های فروشگاهی نحوه نگهداری از محصولات است شما با وجود این قفسه ها به راحتی می توانید از محصولات خود نگهداری کنید و آنها را در معرض نمایش بگذارید البته از این قفسه ها علاوه بر فروشگاه ها در انبار ها و ادارت نیز استفاده می شود .

فروشگاهی موافق خواهد بود که بتواند به خوبی نظر مشتریان را به خود جلب نمیاید یکی از اصلی ترین آن ها دکوراسیونی شیک و متفاوت با سایر فروشگاه ها است و شما می تواند با سفارش قفسه ای ویژه از آریا پویان صاحب یک فروشگاهی متفاوت و متناسب با کسب و کار خود شوید.

فروشگاه ها مکانی پر رفت و آمد است که برای رفع نیاز روزانه مردم جامعه تاسیس می شود این نیاز ها شامل ( خوراک ، پوشاک ، ابزار آلات و... ) است . گاهی برای تامین آنها مشتریان خیلی سریع به فروشگاه مراجعه میکنند و می خواهند خیلی زود به نتیجه برسند اما بعضی با فرصت بیشتر و دقت بالاتر میخواهند تمام محصولات را بررسی کنند برای رفع نیاز هر دو گروه استفاده از قفسه های فروشگاهی است قفسه ها محصولات را به خوبی در خودد جای میدهند و علاوه بر  اینکه به راحتی مشتریان به آنها دید کافی دارند و میتوانند خیلی زود محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند میتوانند همه محصولات را باهم بررسی کنند و بهترین را انتخاب نمایند.

 

قفسه های فروشگاهی نوع چیدمانشان مهم است اگر به خوبی در فروشگاه ها از آنها استفاده نشود تاثیر ممنفی خواهد گذاشت و باید بدانید هر محصول قفسه مختص به خودش را دارد مثلا : برای لوازم خانگی از قفسه های بزرگ فلزی که حجم و وزن بیشتری تحمل میکنند استفاده می شود و برعکس برای خوارکی ها از قفسه های کوچک تر با وزن کمتر استفاده می شود پپس به عنوان یک خریدار باید نو محصولات خود را بشناسید و براساس آن قفسه مورد نظر را خریداری کنید .

جنس قفسه های فروشگاهی بسیار مهم است برای محصولاتی که وزن بیشتری دارند و نیاز به نکهداری در انبار دارند بهتر است از قفسه های از جنس فلز استفاده شود . هر چه وزن کالا ها کمتر باشد نیاز کمتری به قفسه های با تحمل وزن بالا دارد . شرکت آریا پویان تولید کننده انواع قفسه های فروشگاهی این امکان را برای شما فراهم می دارد تا بهترین قفسه را در جنس های مختلف با وزتن متفاوت و البته با بهترین کیفیت خریداری نماید .

از انواع قفسه ها بر اساس جنس می توان به قفسه های فروشگاهی فلزی ، قفسه های فروشگاهی ام دی اف ، قفسه های فروشگاهی پیج و مهره ای ،  قفسه های فروشگاهی آلومینیومی و آهنی اشاره کرد.

انواع قفسه های فروشگاهی

 1. قفسه های وسط فروشگاه
 2. قفسه هی ایستاده فروشگاهی
 3. قفسه دو طرفه فروشگاهی
 4. قفسه یک طرفه فروشگاهی
 5. قفسه های فروشگاهی سوپر مارکتی
 6. قفسه های فروشگاهی هایپر مارکت ها
 7. قفسه های فروشگاهی راک نیمه سنگین
 8. قفسه فروشگاهی انبار
 9. قفسه های فلزی فروشگاهی

انواع قفسه

انواع قفسه در واقع یعنی همان مدل های متفاوت قفسه ها برای استفاده و قرار دادن اجناس گوناگون است .در بخش زیر میتوانیدانواع آن ها را مطالعه نمایید :

قفسه های دوطرفه گرد ، قفسه های دوطرفه وسط فروشگاه ، قفسه های گرد ، قفسه های ایستاده ، قفسه های میوه و صفی جات ، قفسه های نان ، قفسه های خواروبار ، قفسه های لوازم خانگی ، قفسه های اجیل ، قفسه های پوشاک و.....

قفسه های فروشگاهی توضیح داده شده در قسمت بالا با ابعاد و جنس های مختلف بکار می رود باید بدانید قفسه ها به دو صورت متحرک و ثابت هستند و معمولا برای محصولات سنگین تر از قفسه های متحرک استفاده می شود تا بتوان به راحتی آنها را جا به جا نمود

قفسه ها ی فروشگاهی موجود در فروشگاه ها به مدل های مختلف سبک و سنگین تقسیم بندی می شوند .

قفسه فروشگاهی

 1. قفسه پالت راک سنگین
 2. قفسه پالت راک نیمه سنگین
 3. قفسه های سنگین
 4. قفسه متحرک
 5. قفسه ثابت

انواع قفسه بندی

تعداد قفسه سوپرمارکتی میبایست متناسب با اندازه فروشگاه باشد، به طوری که دو مشتری در کنار هم به راحتی بتوانند تردد کرده و چرخ دستی خود را حمل کنند. همچنین کالاها در تمامی قفسه‌ها باید با یک فاصله مناسب قرار داده شوند تا تمایز و انتخاب را برای مشتریان راحت و سریع‌تر کند. آریان پویان در زمینه تجهیزات فروشگاهی  و قفسه های فروشگاهی که شامل جدیدترین طرح های فروشگاهی همچون انواع :

 1. قفسه هایپری
 2. قفسه یکطرفه هایپری خود ایستا
 3. قفسه هایپری  دو طرفه
 4. قفسه دیواری یکطرفه
 5. قفسه  انباری همراه با سیستم قفسه بندی انبار
 6. قفسه پیچ و مهره ای
 7. قفسه انباری راک
 8. قفسه مشبک
 9. میزچک اوت
 10. چرخ خرید فروشگاهی
 11. انواع یخچالهای فریرز فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی دارای انواع مختلفی به شرح ذیل می باشند :

 1. یکطرفه(دیواری و خود ایستا)
 2. دوطرفه خود ایستا(وسط)
 3. سرلاین
 4. قفسه های فروشگاهی گرد

قفسه فروشگاهی

زمانی که محصولات ویا کالاها در مکان مناسب خود قرار گیرند و دسته بندی آنها به درستی صورت گیرد، مشتریان می توانند سریع به کالای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. دیدن تمامی محصولات : با چیدمان مناسب کالاها در قفسه های فروشگاهی در فروشگاه ها و یا هایپر مارکت ها میتوان به درستی محصولات ویا کالا ها را مورد بررسی قرارداد . دسته بندی محصولات : بنابراین با گستردگی تنوع قفسه فروشگاهی به راحتی می‌توان انواع محصولات را دسته بندی کرد تا انتخاب محصول برای مشتریان راحت‌تر وسریع تر انجام  شود.

از دیرباز تا به امروز قفسه‌ ها تجهیزات پر کاربردی در زندگی ما بوده‌اند زیرا که نظم خاصی به چیدمان اشیاء مختلف و همچنین، تشخیص و تفکیک آن‌ها می‌بخشند.
به طور معمول قفسه ها از مواد قوی مانند چوب MDF ، بامبو، یا فولاد ساخته شده‌اند، هرچند قفسه هایی که برای اشیاء سبک تر مورد استفاده قرار می‌گیرند را می‌توان از شیشه یا پلاستیک و یا از جنس PVC نیز ساخت .
هر واحد قفسه را با 2 تا 6 درجه شیب می‌توان طراحی و تنظیم نمود . طول و عرض هر قفسه نیز بنا به محدودیت توان نگهداری آن تنظیم می‌شود که سیستم قفسه بندی قابل تنظیم این اجازه را می‌دهد که فاصله عمودی طبقات متغیر و منعطف نسبت به تغییرات اشیائی باشد که در آن نگهداری می‌شود .
ویژگی های یک قفسه خوب :

 1. آلیاژ مرغوب
 2. ضخامت ورق استاندارد
 3. ستون، براکت، و ساپورت مقاوم
 4. رنگ

انواع قفسه فروشگاهی

 1. قفسه ادویه جات
 2. قفسه خارو بار
 3. قفسه تنقلات
 4. قفسه میوه و سبزی جات
 5. قفسه لبنیات
 6. قفسه خشکبار
 7. و.......

قفسه ها

برای بالا بردن راندمان کاری ، دیزاین فروشگاه ها و منازل ، مشخص شدن محصولات از یکدیگر چیدمان درست وسایل در خانه و مغازه ها استفاده از برچسب های تبلیغاتی بر روی قفسه ها و بالا بردن کارایی ان ها استفاده از قفسه ها در انبار ها و چیدمان محصولات انبار شده و....

قفسه بندی فروشگاهی

یکی از پر کاربردترین های قفسه بندی پیچ و مهره ای ، قفسه بندی فروشگاهی و سوپر مارکتی و هایپرمارکتی مشبک میباشد که برای نگه داری اجناس سبک و کم حجم در فروشگاه ها، سوپر مارکت ها و انبارها استفاده میشود. اجناسی که در این قفسه بندی جای میگیرند باید سبک باشند و به راحتی بتوان با دست آنها را جا به جا کرد. مهمترین کاربرد قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک برای نگه داری قطعات یدکی و ابزار در فروشگاه ها ، سوپر مارکت ها ، انبارها و حتی منازل می باشد.

از مزایا و  قابلیت های مهم قفسه بندی پیچ و مهره ایی مشبک و نیمه سنگین  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. نصب سریع وآسان
 2. استفاده آسان وراحت
 3. سایزهای و اندازه های  گوناگون
 4. وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 5. استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب

قفسه پیچ و مهره

قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین یکی از انواع قفسه بندی های پیچ و مهره ایی میباشد که میتواند وزن بارهایی بین 100 تا 500 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند.  کاربرد اصلی این قفسه بندی در سالن های انبارهای صنعتی میباشد.

از مهمترین قابلیت های ا قفسه بندی پیچ و مهره ایی نیمه سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

قفسه پیچ و مهره ای سنگین برای نگه داری وسایلی با وزن بالا در انبارها استفاده می شود. کالاهایی که برای نگهداری در این نوع قفسه بندی مناسب هستند، کالاهایی هستند که معمولاً بوسیله لیفتراک جابجا می شوند و در پالت نگهداری می شوند.

از قابلیت های اصلی قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. خیلی سریع و آسان نصب می گردد.
 2. به راحتی در انبارها مورد  استفاده قرارمی گیرد .
 3. وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 4. استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب
 5. قابلیت اتصال اجزاء با پیچ و مهره

فروش قفسه فروشگاهی

فروش قفسه فروشگاهی در سرتاسر ایران با قیمت مناسب و ارزان ترین قیمت شرکت آریا پویان با داشتن سالها سابقه در زمینه فروش قفسه فروشگاهی لازم است بدانید مرغوب بودن را فدای ارزان قیمتی نکنید و همواره اصلی ترین گزینه را برای خرید قفسه های فروشگاهی مرغوب بودنبدانید ما نیز تلاش خود را بر آن داریم که ابتدا مرغب بودن سپس قیمت مناسب بودن قفسه های فروشگاهی

قفسه فروشگاهی دست دوم

قفسه بندی در فروشگاه ها یکی از مهم ترین کارهای است که باید توسط مدیران فروشگاه انجام شود شما می توانید قفسه های فروشگاهی خود را به صورت دست دوم نیز مشاهده نمایید دست دوم بودن قفسه فروشگاهی این خوبی را دارد که هزینه تهیه انها به مراتب کمتر خواهد شد.

با ایجاد ساختار مناسب در فروشگاه ها امکان ایجاد راهرو هایی صورت می گیرد که مشتریان میتوانند به راحتی با یک نگاه بررسی کنند و کالاها یامحصولات مورد نیاز خودرا پیدا کرده وخریداری نمایند. علاوه بر کیفیت محصولات و برخورد مناسب با مشتری چیدمان مناسب قفسه های فروشگاهی بر روی رضایت مشتری تاثیر می گذارد.

 


 

قفسه فلزی فروشگاهی

طبقه یا قفسه به سطحی افقی اطلاق شده که در ارتفاع معینی از زمین قرار گرفته و ما را قادر میسازد اشیا مورد نظر را متناسب با کار آیی ایجاد شده بر روی آن چیدمان نماییم. به چنین سطحی که از جنس آن فلز باشد قفسه فلزی اطلاق می گردد که دارای ابعاد و اندازه های بسیار مختلف و با کاربردهای فراوان است. بر اساس کاربردی که یک قفسه بندی خواهد داشت تقسیم بندی آن را می توان انجام داده و حدود ابعاد آن را تعریف داشت. فلز دارای قابلیت انعطاف و شکل پذیری و هم چنین قدرت و مقاومت بسیار بالا به نسبت سایر مواد است. ضخامت یک ورق فلزی مختلف تا ۰٫۳ میلیمتر هم ممکن است کاهش یابد. در عوض این محاسن قیمت قفسه فلزی دارای حداقل ممکن است. به تمامی این محاسن باید سرعت ساخت را نیز افزود.

قفسه های فروشگاهی نیازمند این هستند که محکم و با دوام باشند و سازگار با محل نصب، همچنین شیک و زیبا و مقرون به صرفه باشند.
و همچنین باید متناسب با محصولی که در معرض دید مشتری قرار میگیرند باشند. انواع مختلف محصولات نیازمند قفسه های متنوع برای به نمایش گذاشتن بهتر می باشد . برای طراحی قفسه های فروشگاه باید به موقعیت و مساحت فروشگاه و همچنین حجم و شکل محصولات و طرز قرار گیری محصولات توجه کرد تا به بهترین سطح فروش رسید.

قفسه های فروشگاهی نقش مهمی در به نمایش گذاشتن محصول دارند با نمایش خوب، مشتری راحت تر محصول مورد نیاز خود را پیدا می کند علاوه بر این قفسه های فروشگاهی باعث ایجاد راهرو ها و مسیرهای حرکت می شوند با قرار دادن کالاهای مناسب در مسیر حرکت مشتریان میتوان راندمان فروش را بالا برد و وسوسه خرید کالای مورد نظر را برای مشتریان ایجاد کرد.

 بنابراین برای اینکه مشتریان به آسانی بتوانند قفسه کالای مورد نظر خود را پیدا کنند، بهتر است که به غیر درج قیمت روی هر کالا، ابتدا و انتهای هر قفسه، نام دسته محصولات را بنویسید. همچنین یک نقشه راهنما از کل فروشگاه و قفسه‌ها در ابتدای ورودی قرار دهید تا مشتریان سریع‌تر بتوانند مسیر خود را برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود پیدا کنند.

نکته آخر اینکه در نصب قفسه ها دقت کنید که پیچ و مهره ­ها محکم به هم چفت شده تا در اثر مرور زمان از هم باز نشوند.

قفسه پیچ و مهره ای

از قفسه پیچ و مهره ای می توان در فروشگاه ها، سوپر مارکت ها، هایپرمارکت ها و انبارهای بزرگ برای قرار دادن قطعات یدکی و ملزومات استفاده کرد. قفسه پیچ و مهره ای از صفحه هایی تشکیل شده که توسط پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده اند و به صورت تکی یا چندتایی قابل استفاده میباشند. قفسه بندیهای پیچ و مهره ایی در اندازه ها و طبقات استاندار تولید شده و در دسترس قرار میگیرند. این قفسه بندیها دارای بخشهای مختلفی می باشند و با توجه به درخواست و سفارش مشتری و همپنین نوع کاربرد آنها از قفسه، طراحی و ساخته میشوند. در قفسه بندی پیچ و مهره ایی به منظور دسترسی آسان به طبقات مختلف، قفسه های طوری طراحی شده اند که بتوان به راحتی اجناس را در آن طبقه بندی کرد. رنگ تمام قطعات قفسه پیچ و مهره ای کوره ایی میباشد ولی با توجه به شرایط آب و هوای منطقه و همچنین بنا به درخواست مشتری با رنگ گاوالانیزه و یا رنگ پودری نیز قابل ساخت و طراحی میباشد.

انبار مکانی است  برای نگه داری کالا و موادی  که به منظور تامین نیازهای آینده ذخیره و نگه داری می شوند. این کالا ها نقش بسیار مهمی در حفظ چرخه کارخانه و عدم توقف آن دارند. بنابراین امروزه سیستم انبارداری و نحوه چیدمان اجناس در انبارها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. چیدمان انبارها باید به صورتی باشد که بیشترین استفاده از فضا را داشته باشیم و همچنین دسترسی به وسایل مورد نیاز به آسانی امکان پزیر باشد. قفسه بندی موجب دسته بندی مناسب کالا ها و ایجاد نظم و ترتیب در میان آنها میشود. بنابراین استفاده از قفسه بندی در انبارها اهمیت زیادی دارد. انبارداران با استفاده از قفسه پیچ و مهره در انبارهای خود، راحت تر انبارهای خود را کنترل می کنند و آمار اجناسشان را دارند در نتیجه انبار داری بدون استفاده از قفسه های پیچ و مهره ایی کار سختی میباشد.

قیمت هر متر قفسه فروشگاهی

قیمت هر متر قفسه با توجه به جنس قفسه متفاوت می باشد در قسمت زیر میتوانید توضیحات تکمیلی بیشتری در رابطه با قفسه فروشگاهی مطالعه نمایید.

یکی از پرکاربردترین نوع قفسه بندی درون انبارها، قفسه بندی پیچ و مهره ای میباشد. این نوع قفسه بندی با استفاده از  نبشی های پانچ شده، پیچ و مهره و کفه توانست تحول بزرگی درتولید قفسه بندی برای انبار به وجود آورد.یکی از مزیتهای مهم قفسه بندی پیچ و مهره ای این است که به آسانی و خیلی سریع نصب میشود. قفسه های  پیچ و مهره ای برای انواع اجناس مختلف تولید میشود. در شرکت نور پایتخت دیگر خدمات فلزی مانند خدمات پانچ ورق سی ان سی نیز صورت می گیرد.

قفسه های پیچ و مهره ایی علاوه بر اینکه در انبارهای بزرگ کارخانه ها و تولیدی ها استفاده میشوند، کاربردهای گسترده تری نیز دارند. از آنجایی که قفسه پیچ و مهره که در فروشگاهها و سوپر مارکتها استفاده میشوند مزیت های زیادی دارد، در نتیجه کارخانه داران برای طبقه بندی کالاهایشان در انبارها از قفسه پیچ و مهره ای استفاده میکنند. به کار بردن قفسه بندی پیچ و مهره ایی در اصناف دیگر مانند داروخانه ها، لوازم التحریرها، بایگانی ادارات وحتی در انبار منازل نیز رواج پیدا کرده است.


قفسه وسط فروشگاه

سیستم های نصب خود قفل شونده که به پیچ و مهره ای نیازی نیست، باعث بیشتر شدن سرعت و نصب آسان می شود.
استفاده حداکثر از فضا با توجه به قابلیت جابه جایی هر طبقه قفسه
استفاده نمودن از لیبل پلاستیکی جهت آسان نمودن درج قیمت کالاها با بهترین کیفیت در رنگ ها و طرح های متنوع برای قفسه دو طرفه ارائه گردد.
استفاده از لوازم جانبی همانند: انواع و اقسام سبد و آویز و رگال ها برای قفسه های دوطرفه. تولید تجهیزات قفسه دو طرفه در اندازه دلخواه و با رنگ آمیزی متنوع و طرح های متفاوت. برای اطلاع از قیمت قفسه وسط فروشگاهی با کارشناسان آریا پویان در تماس باشید .

انواع قفسه پیچ و مهره ای

 1. قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک
 2. قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین
 3. قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین

قفسه فروشگاه های زنجیره ای

با گسترش تعداد فروشگاه های زنجیره ای شرکت ها و سازمان های متولی برآن برآمدند تا استانداردهای خاصی را برای فروشگاه های خود پیاده سازی نمایند. این استاندارد موارد مختلفی از جمله نوع تجهیزات به کار رفته، رنگ سازمانی، استانداردهای انتخاب ملک، استانداردهای طراحی داخلی و … را دربرمی گیرد.

تجهیزات به کاررفته در تجهیز یک فروشگاه انواع مختلفی دارد. انواع قفسه فروشگاهی، استندهای تنقلات، صندوق های فروشگاهی و یا چک اوت کانترها و سایر تجهیزات از جمله لوازمی است که بسته به نوع فروشگاه قابل استفاده است. در این مقاله به استانداردها و انواع قفسه های فروشگاه های زنجیره ای پرداخته خواهد شد. با توجه به ویژگی های خاصی که فروشگاه های زنجیره ای به منظور متمایز ساختن از سایر فرمت های فروشگاه پیاده سازی می کنند، تجهیزات و محصولات فروشگاهی نیز متفاوت می شود.

انواع قفسه بندی انبار

 1. قفسه بندی سبک پیچ و مهره ای
 2. کانتیلور ( بازویی )
 3. نیمه سنگین سپهر ( کفپوش دار )
 4. پانل راک سنگین آرسا
 5. پالت راک سنگین آرسا
 6. قفسه بندی سنگین درایوین

درخواست مشاوره رایگان

تماس با ما

جهت ارتباط با مجموعه و یا مشاوره رایگان فرم تماس با ما را پر کرده تا اطلاعاتتان در سیستم ثبت شود، سپس با شما تماس خواهیم گرفت

© کلیه حقوق محفوظ است. طراحی سایت و سئو توسط تیم روبیک