نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

قفسه سنگین فروشگاهی

قفسه سنگین فروشگاهی

تیر-22-1401


قفسه های فروشگاهیو قفسه بندی انبار یکی از اصلی ترین خدمات آریا پویان است . قفسه سنگین فروشگاهی یکی دیگر از انواع قفسه ها و از پرکاربردترین قفسه بندی فروشگاهی برای فروشگاه ها می باشد

یکی از پر کاربردترین نوع قفسه های فروشگاهی ، قفسه های سنگین فروشگاهی می باشد. یکی از اقلام مورد نیاز برای فروشگاه ها همین قفسه های سنگین می باشد، چرا که هایپر مارکت ها ، سوپر مارکت ها و فروشگاه ها از محل های پر تردد می باشد که معمولا برای برقراری و ایجاد نظم در آنها از قفسه بندی استفاده می نمایند و محیطی را به وجود می آورند که مشتری بتواند به راحتی از میان قفسه ها به آسانی به کالای مورد نظر خود دست پیدا کند و آن را خریداری نماید.چرا که محصولات در قفسه ها دسته بندی شده اند و محصولات مشابه در قفسه های نزدیک به هم گروه بندی می شوند که از سردرگمی مشتری، هنگام جستجوی کالای موردنظر در فروشگاههای بزرگ جلوگیری می شود. این مدل قفسه سنگین فروشگاهی در انباری ها ، سوپر مارکتهای بزرگ ، فروشگاههای زنجیره ای و هایپرمارکتها ، برای نگهداری کالاهای سنگین فروشگاهی کاربرد دارد. این نوع قفسه بندی به دلیل استحکام بالایی که دارد قدرت تحمل سنگینی کالاهای با وزن بالا را دارد و معمولا برای کالاهای سنگینی مثل کیسه های برنج، روغن و انواع باکس ها و … استفاده می شود.

کاربرد قفسه سنگین فروشگاهی

قفسه سنگین فروشگاهی ، جهت استفاده حداکثری از کنار دیوارها و نیز کنج ها استفاده می شوند. قفسه های فروشگاهی به دلیل دارا بودن طبقه های مختلف برای نگه داری محصولات باعث می شود که مشتریان دید بهتری برای جستجوی کالا داشته باشند و به محصولات مورد نیاز خود راحت تر دست پیدا کنند و احساس رضایت بیشتری از خرید خود داشته باشند. بنابراین تمامی کالاها با نظم بیشتری سر جای خود در قفسه ها جای می گیرند و با چیدمان اصولی و متناسب با کالاها محیطی خلوت تر برای مشتریان به وجود می آید.

ارتفاع هر طبقه این قفسه بندی ها قابل تنظیم به اندازه های دلخواه است. قفسه بندی سنگین فروشگاهی٬ "قفسه ای که زود خالی نمیشه" این بهترین تعریفی است که میشه از این قفسه کرد به ظن یکی از سوپرمارکت دارهای بزرگ تهران. به دلیل ویژگی هایی که از این مدل قفسه بندی ذکر کردیم به جرات میتوان محصولات سنگین و در عین حال بسیار پر خرید را در آن به مقدار زیاد جا داد.
این قضیه دو حسن برای مشتری و فروشگاه دار در بردارد٬ اول اینکه فروشگاه دار نگران خالی بودن قفسه در اوج ساعت کاری فروشگاه نیست چون قفسه ها به مقدار زیادی قابل شارژ هستند و دوم اینگه مشتری با صحنه خالی کالای مورد نیاز خود روبرو نمیشود و میتواند کالاهای خود را سریع انتخاب کند.

قفسه خود ایستا

قفسه های فروشگاهی رکن اساسی یک فروشگاه برای ایجاد نظم و دسته بندی مناسب می باشند. قفسه های فروشگاهی شکل زیبایی به نماید داخلی و چیدمان یک فروشگاه می بخشد و باعث میشود مشتری به راحتی خرید خود را انجام دهد.

قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه خود ایستا یا قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه نوعی قفسه بندی فروشگاهی کاربردی و پر استفاده در فروشگاهها و هایپرمارکت ها میباشد .قفسه بندی فروشگاهی یکطرفه خود ایستا یکی از پرکاربرد ترین نوع قفسه بندی فروشگاهی میباشد .این نوع قفسه بندی قابل استفاده در کنار دیوار میباشد و نیازی به پیچ شدن ندارد .امکان نصب گارد و سبد در قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه خود ایستا وجود دارد .ارتفاع طبقات و عرض قفسه فروشگاهی بنا به سفارش مشتریان گرامی قابل تغییر میباشد .این امکان وجود دارد که در طبقات قفسه بندی فروشگاهی نورپردازی انجام گردد تا هم بر زیبایی و هم بر کاربرد آن بیفزاید .استحکام قفسه بندی فروشگاهی یکطرفه بسیار بالا بوده و تحمل وزن کالاهای سنگین را دارد و پوشش رنگ قفسه بندی فروشگاهی نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

طراحی و ساخت قفسه سنگین فروشگاهی ( رک انبار )

در ساخت قفسه های راک از تقویت کننده های عمودی، افقی و یا مایل به منظور افزایش استحکام و تقویت قفسه استفاده می شود. ناودانی های افقی و عمودی به کاررفته در بخش زیرین طبقات نیز از دیگر تجهیزات تقویتی است که موجب استحکام محصول نمایی می شود.

نصب و دمونتاژ این قفسه ها در حالت کلی می تواند به دو روش با و بدون پیچ باشد. در مدل های پیچ دار از پیچ و مهره برای اتصال قطعات مختلف از جمله بازویی و ستون ها استفاده می شود در حالیکه در مدل های بدون پیچ، نوع طراحی ستون و بازویی ها به نحوی است که بدون نیاز به پیچ و مهره به یکدیگر متصل و در داخل هم قفل می شوند. از اینرو نصب و دمونتاژ این تجهیزات عمدتا به راحتی امکان پذیر بوده و شرایط تغییر طراحی داخل انبار میسر است.

نوع دیگر از قفسه انبار قفسه های پالت راک هستند که بر روی پالت ها و به منظور چینش آنها بر روی یکدیگر انجام می شود. از جمله قطعات قفسه های راک می توان به : ستون، بازویی، ناودانی، تقویت کننده ها و اتصالات اشاره نمود که همانطور که ذکر شد در مدل های بدون پیچ و مهره اتصالات با استفاده از زبانه های طراحی شوده روی محصول انجام می شود. راه اندازی هایپر مارکت و فروشگاه های بزرگ در سراسر جهان نیازمند سیستم قفسه بندی بهینه و اصولی می باشد. این سیستم باید به گونه ای طراحی گردد تا دسترسی به کالاها آسان بوده و هیچ محصولی از دید مشتریان دور نماند. مجموعه آریا پویان با داشتن تجربه و تخصص بالا در امر تولید قفسه های انبار و فروشگاه، محصولات متنوعی در این حوزه به صاحبان هایپرمارکت ها ارائه می دهد. قفسه بندی سنگین فروشگاهی از جمله تجهیزات قفسه بندی فروشگاهی شرکت رادان صنعت شرق است. ستون دوبل و Heavy shelf shop نام های دیگر این سیستم هستند.

قفسه سنگین فروشگاهی

قفسه سنگین فروشگاهی جهت نگهداری کالاهای سنگین وزن طراحی شده است و استقامت آن ها بسیار مهم است. در این سیستم به جهت افزایش ایمنی و تقویت قفسه هایی با عمق زیاد، از زاویه های خاص و ستون های پروفیلی در بخش جلویی طبقات استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از پیچش براکت ها یا همان بازوهای نگه دارنده طبقات، نک های تقویتی در طراحی به کار گرفته می شوند. صفحات پشتی نیز دارای پل های تقویتی هستند تا استقامت بیشتر و مطمئن تری برای قفسه ها ایجاد نمایند.

محافظت از کالاها در برابر سقوط، مبحث دیگری است که برای پیشگیری از آن، حفاظ های مفتولی جلو طبقات تعبیه شده است. شرکت آریا پویان یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تجهیزات فروشگاهی و انباری می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری و فروشگاهی از جمله قفسه بندی سنگین فروشگاهی به شما عزیزان می باشند.

قیمت قفسه بندی سنگین فروشگاهی

برای اطلاع از قیمت قفسه بندی سنگین فروشگاهی به کارشناسان آریا پویا به شماره زیر در تماس باشید

 

ویژگی های قفسه سنگین فروشگاهی

 1. قابلیت نصب آسان و سریع
 2. بالا بودن مقاومت کفی ها به دلیل دارا بودن پل
 3. دارای سوراخ پانچ جهت تقسیم بندی و بستن انتهای کفی‌ها
 4. دارای نرده محافظ برای جلوگیری از ریزش کالا
 5. دارا بودن قابلیت نصب لیبل قیمت
 6. ارتفاع و عرض دلخواه بنا به سفارش مشتری
 7. دارای رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای
 8. به دلیل قرار گرفتن پایه جلو طبقات از تحمل بار بالای برخوردار می باشد
 9. جنس قفسه ها از ورق گالوانیزه می باشد
 10. مقاوم در برابر رطوبت و گرما و غیرقابل زنگ زدن

قفسه بندی مشبک

در صورتی که کالا میتواند در فضایی کمتر از ۹۵ سانتیمتر طولی و ۶۰ سانتیمتر در عرض بارگذاری گردد و همچنین وزن بار کمتر از ۲۰۰ کیلوگرم است، قفسه مشبک پشنهاد مطلوبی می باشد.

قفسه های فروشگاهی

از دیرباز تا به امروز قفسه‌ ها تجهیزات پر کاربردی در زندگی ما بوده‌اند زیرا که نظم خاصی به چیدمان اشیاء مختلف و همچنین، تشخیص و تفکیک آن‌ها می‌بخشند.
به طور معمول قفسه ها از مواد قوی مانند چوب MDF ، بامبو، یا فولاد ساخته شده‌اند، هرچند قفسه هایی که برای اشیاء سبک تر مورد استفاده قرار می‌گیرند را می‌توان از شیشه یا پلاستیک و یا از جنس PVC نیز ساخت .
هر واحد قفسه را با 2 تا 6 درجه شیب می‌توان طراحی و تنظیم نمود . طول و عرض هر قفسه نیز بنا به محدودیت توان نگهداری آن تنظیم می‌شود که سیستم قفسه بندی قابل تنظیم این اجازه را می‌دهد که فاصله عمودی طبقات متغیر و منعطف نسبت به تغییرات اشیائی باشد که در آن نگهداری می‌شود .

ویژگی های یک قفسه فروشگاهی خوب

 1. آلیاژ مرغوب
 2. ضخامت ورق استاندارد
 3. ستون، براکت، و ساپورت مقاوم
 4. رنگ

قفسه بندی راک کفپوش دار

در صورتی که اقلام دارای حجم زیاد می باشند مانند انواع بسته های کارتنی، و یا دارای چگالی بالایی هستند،مانند قالبهای دستگاه تزریق، فلنچها و اتصالات صنعتی ،قفسه بندی راک کفپوشدار ، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

قفسه نیمه سنگین انبار نیز کاربرد گسترده ای در انواع انبار دارد. انبارهای دپو در بخش تجارت الکترونیک و یا انبارهایی که کالاهای نیمه سنگین نگهداری می کنند، می توانند از این گروه قفسه ها استفاده نمایند.

قفسه بندی انبار سنگین

قفسه بندی انبار سنگین یا قفسه راک سنگین گروه دیگر از انواع قفسه های انبار است که تحمل وزنی به نسبت بالاتری در مقایسه با دو نوع دیگر دارند. این قفسه ها عمدتا در انبارهای خودرو، ابزارآلات و تأسیسات، ماشین آلات و برخی دیگر از انواع کالاهای سنگین و حجیم کاربرد دارد.
در ساخت قفسه های راک از تقویت کننده های عمودی، افقی و یا مایل به منظور افزایش استحکام و تقویت قفسه استفاده می شود. ناودانی های افقی و عمودی به کاررفته در بخش زیرین طبقات نیز از دیگر تجهیزات تقویتی است که موجب استحکام محصول نمایی می شود. نصب و دمونتاژ این قفسه ها در حالت کلی می تواند به دو روش با و بدون پیچ باشد. در مدل های پیچ دار از پیچ و مهره برای اتصال قطعات مختلف از جمله بازویی و ستون ها استفاده می شود در حالیکه در مدل های بدون پیچ، نوع طراحی ستون و بازویی ها به نحوی است که بدون نیاز به پیچ و مهره به یکدیگر متصل و در داخل هم قفل می شوند. از اینرو نصب و دمونتاژ این تجهیزات عمدتا به راحتی امکان پذیر بوده و شرایط تغییر طراحی داخل انبار میسر است.

نوع دیگر از قفسه انبار قفسه های پالت راک هستند که بر روی پالت ها و به منظور چینش آنها بر روی یکدیگر انجام می شود. از جمله قطعات قفسه های راک می توان به : ستون، بازویی، ناودانی، تقویت کننده ها و اتصالات اشاره نمود که همانطور که ذکر شد در مدل های بدون پیچ و مهره اتصالات با استفاده از زبانه های طراحی شوده روی محصول انجام می شود.

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی در دو شکل دیواری و خود ایستا تولید میگردد.

قفسه خود ایستا نیز به دو شکل قفسه خود ایستای یک طرفه و قفسه بندی خود ایستای دو طرفه تولید میشود.

نیم طبقه ها : نیم طبقه ها یکی از پرکاربرد ترین سیستمهای قفسه بندی صنعتی هستند و فضای انبار را به دو برابر افزایش می دهند.

نیم طبقه ها نیز به دو صورت قفسه بندی نیم طبقه سبک، و قفسه بندی نیم طبقه سنگین تقسیم میشوند.

قفسه هایی که با ماشین بارگذاری می شوند عبارتند از:

قفسه بندی پالت راک ، که از پر کاربرد ترین قفسه بندی انبار می باشد که توسط ماشین بار گذاری می شود.

از ویژگی های قفسه بندی پالت راک ،دسترسی نقطه ای به تک تک پالتها می باشد.

قفسه بندی راک راهرو باریک ،در واقع همان قفسه پالت راک می باشد.که فقط در این نوع سیستم قفسه بندی با توجه به استفاده از ماشین آلات پیشرفته تر ،عرض راهرو ها بسیار کمتر از پالت راک طراحی می شود.

قفسه بندی درایوین

قفسه بندی درایوین، بالاترین میزان حجم انبارش بر متر مکعب را ارائه می نماید. لیفتراک در طول راهروهای قفسه وارد میشود و از انتهای تونلها عملیات بارگذاری را انجام میدهد.این سیستم قفسه بندی صنعتی از نظام لایفو پیروی می نماید.

قفسه وسط فروشگاه

سیستم نصب خود قفل شونده که نیازی به هیچ پیچ و مهره نیست و بـاعث افزایش سرعت و آسانی نصب قفسـه دوطرفه می گردد.
با توجه به قابلیت جابجایی هر طبقه قفسـه دوطرفه در راستـای عمودی با
ضریب 25میلیمتر ، این امکان وجود دارد تا نسبت به کالای چیده شده از حداکثر فضا استفاده شود.
لیبل پلاستیکی پی وی سی جهت آسان نمودن درج قیمت کالا با بهترین کیفیت در طرح ها و رنگهای متنوع برای قفسـه دوطرفه ارائه می گردد.
طیف وسیعی از لوازم جانبی (اکسسوری) مانند: انواع سبد و رگال ها و آویزدپارتمان های خاص برای قفسـه دوطرفه ارائه می گردد.
قابلیت تولید تجهیزات قفسـه دوطرفه در ارتفاع و عرض دلخواه و همچنین رنگ آمیزی در طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها با توجه به سلیقه مشتری وجود دارد.

برای مطالعه بیشتر دررابطه با قفسه وسط فروشگاه به صفحه لینک شده مراجعه نمایید.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا