Arya Pouyan Corporation
You're Going To Another Page
شماره تماس : 02126712156
شماره تماس : 09129363699
درخواست مشاوره
محصولات
دانلود کاتالوگ

قفسه بندی انباری - تجهیزات انبار

قفسه بندی انباری - تجهیزات انبار - مشتری از دید خود و با توجه به فضایی که برای انبار در نظر دارد, فکر میکند که چند مترمربع قفسه انبار, فضای او را تجهیز میکند در حالیکه نمیداند که در طراحی فضای انبار مشتری, ابتدا میبایست اطلاعات کلی خود از جمله نوع حرفه, نوع تولید, استفاده کاربری از این قفسه ها .....

قفسه بندی انبار - قفسه های فروشگاهی

قفسه بندی انباری

مشتری از دید خود و با توجه به فضایی که برای قفسه بندی انباری در نظر دارد, فکر میکند که چند مترمربع قفسه انبار, فضای او را تجهیز میکند در حالیکه نمیداند که در طراحی فضای انبار مشتری, ابتدا میبایست اطلاعات کلی خود از جمله نوع حرفه, نوع تولید, استفاده کاربری از این قفسه ها برای چیست را به مشاور طراحی اعلام نماید.

مشتری با توجه به دید خود و توجه به مکانی که برای انبار در نظر گرفته است.فکر میکند که به چه فضایی نیاز دارد.در ابتدا میبایست اطلاعات کلی خود را از جمله سبک حرفه ،روش های تولید،و استفاده کاربری از این قفسه ها به چه منظور میباشد،وبه مشاور طراحی اعلام کند.

برای نمونه ،نوع قفسه بندی که برای تجهیز انبار یک شرکت پخش دارو در نظر گرفته میشود با مجهز کردن انبار یک شرکت مواد غذایی متفاوت است. در تجهیزانبار نوع کار، نوع تولید و نوع کاربر مهم میباشد.

تجهیزات انبار-قفسه بندی انباری

مشاور طراحی با در نظر گرفتن جواب و بررسی سوالات زیر , شروع به طراحی میکند:

1- فضای انبار چند مترمربع, و کروکی فضای انبار را درخواست می نماید واگر کروکی موجود نباشد، بازدید از محل انجام و اندازه گیری دقیق انجام می شود.

برای نمونه سوله ای با طول وعرض 20*50 متر مربع ،درب ورودی کجای سوله می باشد، بارگیری کالاها از چه قسمتی داخل و از چه قسمتی خارج می شود و .....

2- تولیدات مشتری چیست؟

3- در این انبار قرار است که افراد با این قفسه ها کار بکند و یا ماشینهای بالابر لیفتراک, استاکر و ...قرار است که کار کند.

برای نمونه در استفاده اشخاص ، راهروهای بین قفسه های انبار باریک تر می باشد, در صورتی که در استفاده ماشین, راهروها به اندازه عرض عبور ماشین پهن می باشد.

 

آریا پویان آرنگ مجری تخصصی قفسه بندی انبار در سراسر ایران

 

پس از تبادل پرسش و پاسخ در مورد نحوه ی کار ، طراحی آغاز می شود و طراحی اولیه صورت میگیرد و برای مشتری فرستاده می شود.

مشتری پس از بازنگری, دادن ایده ها و نقطه نظرات خودش, دوباره طراحی با تغییرات صورت گرفته به مشتری ارسال میشود.

مراحل محاسبه مالی و پیش فاکتور انجام می شود.

بعد از ارسال پیش فاکتور, مشتری پیش فاکتور را بررسی و پس از تایید, آن را به همراه پیش پرداخت به شرکت ارسال می کند.

در صورتیکه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قفسه فلزی دارید به مقاله ی آن مراجعه نمایید.

پروسه زمانی قفسه بندی انبار

1- قفسه های انبار مورد نیاز مشتری تولید و آماده ارسال به انبار مشتری است.

2- تیم نصب فنی به محل اعزام میشوند و نصب شروع میشود.

3- پس از گرفتن تاییدیه نصب و تکمیل کار, با مشتری تسویه حساب میشود.

یکی از سوالات ذهنی مشتری این است که چرا از راک خرید کنیم؟

قفسه ها به لحاظ شکل ظاهر شاید با قفسه های رقبا یکی باشد, اما در جزییات و بحث فنی آن, تفاوت بسیاری وجود دارد.

آیا می دانید قفسه بندی پالت راک چیست؟ درباره ی آن بیشتر مطالعه کنید.

دومین حرکتی که در پاسخ به مشتری صورت میگیرد, مشاورین طراح به مشتری نمونه پروژه انجام شده شبیه پروژه مشتری معرفی می نماید.

1.بخش های غیرفعال و فعال را شناسایی کنید.

بخش فعال قسمتی از خانه شما میباشد که معمولا به صورت مکرر از آن استفاده می کنید. این بخش ها شامل ورودی ، کابینت ها ، روی کمد و شلف و.. که در معرض دید شما قرار دارد.

قسمت غیرفعال فضاهایی از خانه شما هستند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند مانند اتاق مهمان، گاراژ، زیر زمین، شلف و قفسه هایی که در ارتفاع بالا قرار دارند و همچنین گوشه هایی در عمق کمدها.

2.قفسه های باز را زیباتر کنید.

منازل عموما ترکیبی از قفسه ها و فضاهای نگهداری باز و بسته و پنهان استفاده میکنند. بنابراین برای نگهداری در قفسه های روباز

انتخاب می کنید میبایست از نظر دیداری زیبا باشد. فضای مناسب برای نگه داری لوازم دکوری زیبا و کتاب و.. فضای نشیمن گزینه مناسبی میباشد. ظروف زیبا را در درون کابینت ها یا فضاهای بسته قرار ندهید.

3. لوازم را قابل یافت کنید.

ظروف شفاف برای اینکه  درون آنها مشخص می باشد و در معرض دید بیننده می باشد،ایده ال  هستند.

4وسایل را بر اساس کاربردشان دسته بندی کنید.

زمانی که می خواهید وسایل  خودرا مرتب کنید ،میبایست با توجه کارکرد آنها را در یک فضا  دسته بندی کنید.

به عنوان نمونه می توانید جعبه های  مخصوص نگهداری دارو، لوازم اداری، لوازم قنادی و شیرینی پزی و ... نظم بدهید.

 5.کشوها را تقسیم بندی کنید.

بر اساس اندازه وسایل (کوچکی وبزرگی)آنها را دسته بندی نمایید.برای نظم دادن به کشوها از تقسیم کننده استفاده کنید.

6.به سطح عمودی بروید.

هرگز سعی نکنید وسایل را روی هم تلنبار کنید و به جای آن از سطح عمودی فضای خود استفاده کنید. از شلف های بیشتر در کابینت استفاده کنید تا فضای مثبت بیشتری داشته باشید.

7.هر نگهدارنده را برای وسیله مناسب انتخاب کنید.

واقعا بسیار ناراحت کننده است که ببینید وسایل قدیمی مانند عکس های خانوادگی به دلیل نگهداری نامناسب آسیب دیده و از بین رفته اند.

8.ابعاد هرکدام از فضاهای نگهداری را داشته باشید تا بتوانید وسایل با اندازه صحیح را در آنها قرار دهید. عکس و کاغذ خاطرات را در آلبوم یا قفسه های غیر اسیدی نگهداری کنید. لوازم شکستنی مانند چینی و سرامیک را در جعبه های مخصوص قرار دهید.

9.وسایل سنگین را در پایین نگه دارید.

لوازم سنگین مانند جعبه و وسایل آشپزخانه را در ارتفاعی کم یا پایین تر از آن نگه دارید تا زمانی که می خواهید آن را بلند کنید، نیاز به تلاش چندانی نداشته باشید. اگر در شهر زلزله خیز زندگی می کنید، بسیار مهم است که لوازم سنگین و شکستنی را در ارتفاع بالای سر قرار ندهید.

درخواست مشاوره رایگان

تماس با ما

جهت ارتباط با مجموعه و یا مشاوره رایگان فرم تماس با ما را پر کرده تا اطلاعاتتان در سیستم ثبت شود، سپس با شما تماس خواهیم گرفت