نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

ابعاد قفسه بندی انبار

ابعاد قفسه بندی انبار

خرداد-25-1401


قفسه بندی انبار 

یکی از مواردی که صاحبین کسب و کار را در صرفه جویی برای هزینه ای کارخانه و یا کارگاه تولیدی خود یاری می کند استفاده از قفسه بندی انبار می باشد ، برای توضیح این مطلب باید در نظر داشت که واحد تولید روزانه مقدار زیاد و معینی از کالا و اجناس تولید شده را باید در محلی برای نگه داری ارسال کند و احتیاج به فضای انبار بسیار بزرگی می باشد و در اینجا میتوان برای صرفه جویی در هزینه ها از قفسه بندی انبار استفاده نمود . بنابراین صاحبین کارخانجات و یا کارگاه ها به جای هزینه کلان برای خرید زمین و سوله برای انار کرد تولیدات و قطعات خود می تواند با هزینه ای بسیار مناسب انبار خود را به قفسه بندی مجهز نمایند.

ابعاد قفسه بندی انبار

قفسه های فروشگاهیو قفسه بندی انبار یکی از اصلی ترین خدمات آریا پویان است . ابعاد قفسه بندی انبار سیستم قفسه بندی انبار می تواند انبار یا مرکز توزیع را بهبود ببخشد و یا بلامصرف کند. اگر قصد دارید برخی از تغییرات را انجام دهید و فضای مورد نیاز را در یک مرکز موجود پیدا کنید، قبل از انتخاب یک سیستم قفسه سازی، باید محدودیت های فیزیکی و نیازهای عملیاتی منحصر به فرد را در نظر بگیرید. حداکثر سازی فضای ذخیره سازی در انبار شما یک کار مهم برای به دست آوردن انعطاف پذیری جهت مرتفع کردن نیازهای مختلف در آینده است. کارایی طرح قفسه بندی می تواند دسترسی و موجودی سریع کالا را به ارمغان آورد.

عوامل موثر برای انتخاب قفسه بندی

باید این مطلب را در نظر بگیریم که برای نگه داری محصولات در انبار حتما باید از قفسه بندی استفاده نمود تا از فشار بیش از حد اجناس و کالا بر روی یکدیگر ، شکستگی ، پرتاب شدن اجناس بخاطر چیدمان بد ، و نیز گذشتن تاریخ مصرف به علت مرتب چیده نشدن کالاها بر روی دیگر و بسیاری دلایل دیگر باعث می گردد تا قفسه بندی انبار یکی از اولویت ها برای یک تولید کننده و یا کارخانه دار باشد. 

۱. چگالی ذخیره سازی: با تجزیه و تحلیل حجم ذخیره سازی ، می توانید فرصت های ذخیره سازی عمیق را شناسایی کنید. ذخیره سازی عمیق خطی ، می تواند به شکل چشمگیری افزایش استفاده از مکعب فضای یک انبار را حاصل کند.

۲.شرایط دستیابی به اقلام : اگر انتخاب کالا به صورت مداوم و سریع باشد. برای این نوع از کالا نمی توان از قفسه بندی عمیق استفاده کرد. هزینه های دسترسی به اقلام میبایست در نظر گرفته شود.

ابعاد قفسه بندی انبار

۳. FIFO یا LIFO هستید؟ اگر شما نیاز به fifo(بارگذاری اول، خروج اول)، قفسه جریان پالت را در نظر بگیرید. شما می توانید از سایر گزینه های ذخیره سازی عمیق در محیط FIFO تحت شرایط مناسب استفاده کنید. انتخاب های خود را برسی کنید، زیرا بارهای دفن شده ممکن است به طور قابل ملاحظه ای باعث افزایش هزینه های کار شما گردد. در مورد قفسه بندی پالت راک بیشتر مطالعه نمایید.

۴. درک عمیقی از نوع سفارش های کالا از انبار: سفارشات شما چطور ثبت می شوند؟ آیا شما در ابتدا پالت ها، موارد یا قطعات را انتخاب می کنید؟ آیا شما از انبوه برای برداشتن یک منطقه انتخابی رو به جلو استفاده می کنید؟ پاسخ ها می توانند تاثیر قابل توجهی بر روی قفسه ای که انتخاب می کنید و نحوه پیکربندی آن داشته باشد.

در صورتیکه نیاز به قفسه های فروشگاهی دارید با کارشناسان ما در تماس باشید.

۵. دسترسی به بالابر را در نظر بگیرید: انتخاب کامیون بالابر مهم است، به خصوص اگر از ذخیره سازی تخصصی مانند درایو، و یا قفسه های دوقلو استفاده کنید. با استفاده از سیستم های قفسه های انتخاب شده، حداقل 6 تا 12 اینچ به زاویه ی "راست زاویه ی" نیازهای راه اندازی شده توسط سازنده کامیون اضافه کنید. این به کاهش آسیب به محصول و قفسه ها کمک می کند، همچنین باعث افزایش بهره وری و ایجاد یک محیط کار ایمن تر می گردد. در مورد قفسه بندی خودراهرو ( درایوین ) بیشتر بدانید.

۶. پوشش قفسه ها : تغییرات پالت یک شیوه زندگی است. محل قرار گیری کالا می تواند ایمنی هر دو راننده و محصول را تحت تاثیر قرار دهد. شما ممکن است نیاز به قطعات جانبی اضافی (پشتیبانی از پالت، کفپوش) برای کاهش مشکلات مربوط به نوع پالت ناسازگار داشته باشید.

۷. مناطق زلزله خیز را را شناسایی کنید: قبل از طراحی و نصب هر ساختار دندانه دار، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی و منطقه زلزله خیز را مد نظر قراردهید. اگر در مکان زلزله خیز هستید که در معرض خطر قرار گرفته اید، الزامات مهندسی دقیق تر را برای تمام سازه های قفسه بندی را در نظر بگیرید.

۸. نورانبار : افزایش دقت، کاهش خسارت و بهبود محیط کار، همه عواملی هستند که هنگام انعکاس نور انبار مورد توجه قرار می گیرند. محیط موجود در انبار شما تأثیری بر نوع و هزینه قفسه بندی انتخاب شما دارد. شرایط آب و هوایی انبار، نیازهای شستشو، مقررات موجود در کشور و سایر نیازهای مربوط به دسترسی محصول را در نظر بگیرید.

9. ظرفیت: سنگین وزن ترین وزن های پالت را در نظر بگیرید. سنگین وزن ترین کالایی که ممکن است وجود داشته باشد مد نظر قرار دهید این امر باعث انعطاف پذیری و ایمنی در سیستم ذخیره سازی شما خواهد شد.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران
بازگشت به بالا