Aria Pouyan Corporation
You're Going To Another Page
021-26712156 : شماره ثابت
شماره تماس : 09123053241
درخواست مشاوره
محصولات
دانلود کاتالوگ

قفسه بندی انبارهای صنعتی

قفسه بندی انبار صنعتی - با پیشرفت صنایع، افزایش تولیدات داخلی، گسترش واردات اقلام خارجی و همچنین ارزشمند شدن زمین، استفاده بهینه از فضا جهت نگهداری اجناس، امری بدیهی به شمار می رود.

قفسه بندی انبار - قفسه های فروشگاهی

با پیشرفت صنایع، افزایش تولیدات داخلی، گسترش واردات اقلام خارجی و همچنین ارزشمند شدن زمین، استفاده بهینه از فضا جهت نگهداری اجناس، امری بدیهی به شمار می رود.

 قفسه بندی انبارهای صنعتی

بدین ترتیب استفاده از سیستم های قفسه بندی انبار در کاربری های مرتبط امری اجتناب ناپذیر است. کاربری های مرتبط در این صنعت عبارتند از؛ کارخانه ها ، کارگاه ها ، انبارها ، سردخانه ها ، فروشگاه ها ، اماکن آموزشی ، اداری و مصارف خانگی ، لذا با توجه به دامنه کاربرد وسیع این صنعت ، طراحی ، تولید و نوع محصولات قابل استفاده متفاوت خواهد بود.

با بیشتر شدن تولیدات داخلی و افزایش واردات اجناس خارجی و استفاده بهینه از فضا برای نگهداری اجناس امری است انکار ناپذیر ، بنابراین استفاده از سیستم های قفسه بندی در صنایعی از قبیل کارخانه ها ، کارگاه ها ، انبار ها ، سردخانه ها ، فروشگاه ها و... قابل استفاده می باشد.

مزایای استفاده از قفسه بندی انبار صنعتی

  1. امکان دسترسی آسان به کالا و مواد در فضای انبار. 
  2. کم کردن ضایعات ناشی از چیدمان نامناسب کالاها.
  3. آسان ترشدن فرآیند انبارداری با حداقل هزینه و زمان.
  4. امکان استفاده بهینه و درست  از فضا.
  5. سرعت بخشیدن و آسان تر شدن تحویل کالا به مشتریان.

قفسه انبار چیست ؟

امروزه استفاده از قفسه بندی در فروشگاه ها و انبارها امری عادی می باشد.که روز به روز نیز این استفاده بهینه از قفسه های فروشگاهی و انبارها پیشرفت چشمگیری داشته است. بنابراین سبب سهولت در امور نیز می گردد. برای نظم و ترتیب دادن به فضا میبایست ازقفسه بندی استفاده کرد.

انتخاب قفسه متناسب با مکان و اجسامی که قرار است برروی آن قرار گیرد با توجه و متناسب با مکان و نوع قفسه انبار و طبقه بندی در فروشگاه ها و انبارهای مختلف ، برای محصولات متفاوت، فرق می کند.

کارکرد اصلی قفسه بندی انبار صنعتی و فروشگاهی

1.استفاده از فضای موجود.

2.دسترسی آسان و راحت.

3.عدم محدودیت برای گذاشتن اجسام روی یکدیگر

4.طبقه بندی و دسته بندی محصولات متفاوت

5.ایجاد نظم در چیدمان محصولات

مراحل ساخت یک قفسه انبار صنعتی

برای طراحی قفسه میبایست مکانی که در آن قفسه گذاری انجام می شود را بررسی نمود.بعد از اندازه گیری مکان واینکه چه جنس و چه ابعادی باید قفسه گذاری انجام شود نوبت به طراحی مکان مورد نظر می رسد.بعداز طراحی مرحله انتخاب جنس مورد نظر می باشد. مرحله برش کاری  آن و بعد نوبت به جوشکاری،رولفرم،پانچ اتوماتیک،پرسکاری ( پانچ و خم کاری) می باشد و در مرحله بعدی رنگ کاری و در بعضی موادر عایق کاری و شستشو ی محصول و در نهایت نصب در محل مورد نیاز می باشد.

انواع قفسه بندی انبار صنعتی

انواع قفسه بندی انبارهای صنعتی به دو صورت می باشد:

  1. قفسه بندی ثابت
  2. قفسه بندی متحرک

قفسه بندی متحرک امکان جداسازی و جابه جایی وجود دارد. اما در قفسه بندی ثابت امکان جابه جایی وجود ندارد.

هردو را میتوان به شکل پیش ساخته تهیه نمود و آن را نصب کرد.

بنابراین برای افزایش ویا کاهش قفسه ها و یا مسیرهای حرکت یا همان راهروی اتصالی در قفسه بندی ثابت وجود یک راهرو الزامی می باشد، در صورتی که در قفسه بندی متحرک میتوان از یک راهروی اشتراکی استفاده کرد.

 انواع قفسه بندی متحرک : انواع قفسه بندی موبایل ، قفسه بندی شاتل درایوین ، قفسه بندی خود جریان ، قفسه بندی خود تغذیه ، قفسه بندی خود برگشت ، قفسه بندی بایگانی متحرک

قفسه بندی ثابت: انواع ، قفسه بندی پالت راک ،راهرو باریک ، قفسه بندی خود راهرو ،قفسه بندی بازویی ،قفسه بندی کفپوشدار سنگین ، قفسه بندی کفپوشدار سبک ، قفسه بندی مشبک ، قفسه بندی دفتری

درخواست مشاوره رایگان

تماس با ما

جهت ارتباط با مجموعه و یا مشاوره رایگان فرم تماس با ما را پر کرده تا اطلاعاتتان در سیستم ثبت شود، سپس با شما تماس خواهیم گرفت