نتیجه جستجوی ( صفحه پیدا شد)

قفسه بندی صنعتی

قفسه بندی صنعتی

مرداد-3-1401


امروزه با توجه به پیشرفت ونیاز بیشترو بالا رفتن میزان تکنولوژی و درخواست حجم بالای عرضه و تقاضا هم چنین ضرورت ارگان ها برای قفسه بندی صنعتی قابل بیان می باشد. در این خصوص سیست های مدیریت انبار و انبار داری بخش عمده ای از نیاز های اساسی یک سازمان را شامل می شود.بنابراین قدمت صنعت قفسه بندی حدود 70سال در ایران از آن می گذرد.که با استفاده از الگوبرداری از طراحی شرکت های بزرگ اروپایی پیشرفت چشمگیری در راستای سطح سیستم های قفسه بندی داشته است.

قفسه بندی صنعتی چیست

با توجه به نیاز کاربران ومیزان فضا سیستم های قفسه بندی صنعتی به شکل یکپارچه و ترکیبی قابل پیاده سازی می باشد. که با استفاده بهینه از فضای موجود و اجرای اصول راه کارهای مهندسی شده برای بیشتر شدن فضای انبار و دسترسی سریع و آسان به کالاو محصولات صنعت قفسه بندی برای رفع این نیاز با سازمان ها ارتباط تنگاتنگی داشته است.

قیمت قفسه بندی انبار

براورد قیمت طراحی و ساخت قفسه بندی انبار به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که مهمترین آن ها به صورت ذیل می باشد:

مساحت انبار : هر چه مساحت و فضای انبار بزرگتر باشد به همان نسبت تعداد قفسه بندی بیشتری نیز استفاده می شود.

متریال قفسه بندی : در ساخت قفسه بندی انبار از متریال و مواد اولیه مختلفی استفاده می گردد که این مواد اولیه بر حسب نوع کاربری انبار متفاوت می باشد به طور مثال حجم و وزن مواد و یا اینکه انبار مختص چه کالاهایی می باشد تعیین کننده مواد اولیه بوده و بر روی هزینه ها تاثیر مستقیمی دارد.

وزن اجناس : هر چه کالاهایی که در انبار نگهداری میشود وزن بیشتری داشته و ستگین تر باشد متریال مقاوم تری برای قفسه بندی انبار استفاده می گردد.

 

برای اطلاع از قیمت قفسه بندی انبار با کارشناسان فروش آریا پویان در تماس باشید 

 

ویژگی قفسه سازی قدرتمند

سیستم قفسه بندی انبار ایده آل باید سبک و با استقامت بالا باشد.چراکه باید توانایی بارهای سنگین را داشته باشد.

چگونه قفسه و تجهیزات نگهداری مواد و کالا را محکم و ایمن بسازیم!؟

  1. مواد اولیه : از مهمترین فاکتورهای ساخت تجهیزات مواد اولیه می باشد.واستفاده از فلزهای مرغوب باعث می گردد که تجهیزات بتوانند وزن بیشتریاز بار گذاری را بدون خم شدن تحمل کنند.
  2. طراحی : یکی از المان های مهم دیگر طراحی می باشد.که با طراحی ویژه و خاص سازه ها می توانند صدها کیلو گرم بار را محافظت نمایند.
  3. فضا سازی : در قفسه ها فاصله عامل مهمی می باشد،چراکه باید توانایی اینکه کالاها با اندازه های گوناگون را در خودش جای بدهد را داشته باشد.با اندازه ایده آل و مناسب میتوان قفسه بندی بهتر وکارآمدی داشت.

قفسه های فروشگاهی

قفسه بندی در فروشگاه ها یکی از مهم ترین کارهای است که باید توسط مدیران فروشگاه انجام شود شما می توانید قفسه های فروشگاهی خود را به صورت دست دوم نیز مشاهده نمایید دست دوم بودن قفسه فروشگاهی این خوبی را دارد که هزینه تهیه انها به مراتب کمتر خواهد شد.

با ایجاد ساختار مناسب در فروشگاه ها امکان ایجاد راهرو هایی صورت می گیرد که مشتریان میتوانند به راحتی با یک نگاه بررسی کنند و کالاها یامحصولات مورد نیاز خودرا پیدا کرده وخریداری نمایند. علاوه بر کیفیت محصولات و برخورد مناسب با مشتری چیدمان مناسب قفسه های فروشگاهی بر روی رضایت مشتری تاثیر می گذارد.

استاندارد قفسه بندی انبار

در حال حاضر تنوع زیادی از سیستم های قفسه بندی انبار در دسترس است، بنابراین هنگام تهیه قفسه برای تجهیز انبار خود باید موارد استاندارد قفسه بندی انبار را درنظر گرفت. اینکه چه مواردی را باید درنظر گرفت؟ استانداردهای قفسه بندی انبار مناسب ما چیست؟ و اینکه هر کدام چه ویژگی هایی باید داشته باشند را به تفصیل در این مقاله تشریح می کنیم. هنگامی که انبارهای لجستیک به اندازه کافی ظرفیت ندارند و یا انعطاف پذیر نیستند، برای رفع این مورد تیم لجستیک مجبور به بازسازی، گسترش و یا حتی بازسازی هستند. رعایت استاندارد قفسه بندی انبار در انتخاب سیستم قفسه بندی مناسب عاملی برای موفقیت یک شرکت می باشد. بنابراین مسئولان فن آوری انبار باید همیشه از این سه قانون طلایی پیروی کنند:

به موقع عمل کنید! استفاده کامل از ظرفیت در انبار تدارکات یک شبه اتفاق نمی افتد، بلکه بیشتر در یک دوره زمانی اتفاق می افتد. شرکت ها قبل از اینکه خیلی دیر شود باید در مراحل اولیه عمل کنند. پس از اینکه ظرفیت استفاده از انبار لجستیک تکمیل گردید، سفارشات یا اصلاً نمی توانند پردازش شوند یا به موقع انجام نمی شوند. بنابراین رضایت مشتری از بین می رود، با کاهش مشتری روبرو می شویم و در نهایت سود کاهش می یابد.

سیستم های قفسه بندی را برای هر شرکت شخصی سازی کنید! هیچ دو انباری به یکدیگر شبیه نیستند. بنابراین استاندارد قفسه بندی انبار نیز باید تا حد امکان با شرایط چارچوب شرکت های ذیربط تنظیم شوند. بسیاری از تولید کنندگان قفسه انبار این روند را تشخیص داده اند و بنابراین سیستم های مدولار یا حتی کاملاً سفارشی را ارائه می دهند.

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

محمودی

سلام میزان تحمل قفسه های صنعتی چند کیلوگرم است ؟

آریا پویان آرنگ

سلام. سپاس از پیام شما. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

بازگشت به بالا