Aria Pouyan Corporation
You're Going To Another Page
021-26712156 : شماره ثابت
شماره تماس : 09123053241
درخواست مشاوره
محصولات
دانلود کاتالوگ

قفسه برای فروشگاه های زنجیره ای

قفسه برای فروشگاه های زنجیره ای ، تجهیزات فروشگاه زنجیره ای ، قیمت قفسه مغازه نو ، استاندارد قفسه بندی فروشگاه های زنجیره ای چیست؟

قفسه بندی انبار - قفسه های فروشگاهی

آدرس دفتر مرکزی شرکت آریا پویان آرنگ: تهران، ابتدای خیابان پاسداران، خیابان گل نبی پلاک 40 واحد 403 شرقی تلفن تماس: 02126712156 شرکت آریا پویان آرنگ واقع در تهران، آمادگی همکاری با تمامی استان های کشور را دارد.

قفسه های فروشگاهی  و قفسه بندی انبار  یکی از اصلی ترین خدمات آریا پویان است

با گسترش روز افزون جمعیت و بزرگتر شدن شهر‌ها نیاز به بازارهای متمرکز و انواع فروشگاه‌ها باعث پیدایش نوع جدیدی از فروشگا‌های بزرگ با نام فروشگاه‌های زنجیره ای شد. این فروشگاه ها می توانند هر محصولی را که قابلیت عرضه زنجیره ای دارد به این صورت به فروش برسانند. برخی دیگر هم مانند فروشگاه ها خوار و بار هستند. که طیف خاصی از محصولات را در اقلام فروش خود دارند. در این شکل فروشگاه ها از یک مدیریت متمرکز برای اداره واحد ها و شعبه های زنجیره ای بعنوان خرده فروش استفاده می شود. فروشگاه های زنجیره ای در ظاهر شبیه هم هستند و کالاهای کاملا یکسانی دارند. از فروشگاههای زنجیره ای فعال در ایران می توان به فروشگاه های با محصولات محدود مانند هاکوپیان و کفش ملی و یا فروشگاه زنجیره ای شهروند، افق کوروش، هایپراستار، هایپرمی و … اشاره کرد. با توجه به وجود دفتر مرکزی واحد، شعبه های این رستوران ها می توانند درهر فاصله ممکن و مکانی باشند برای همین می توان فروشگاه های زنجیره ای را در قالب های مختلفی مانند:

  1. محلی: فروشگاه های زنجیره ای محلی در قالب محله ها و در نهایت یک شهر فعال هستند. این فروشگاه های زنجیره ای محلی هستند.
  2. کشوری: فروشگاههای زنجیره ای کشوری در سطح شهرهای کل کشور فعالیت دارد
  3. بین المللی: این فروشگاه ها به دلیل اینکه در کشورهای مختلفی شعبه دارند بین المللی هستند.

فروشگاه ها را می توان بر اساس محصولی که می فروشند هم تقسیم بندی کرد. مثلا کالای کفش، پوشاک و … .

استاندارد قفسه فروشگاه های زنجیره ای چیست؟

با گسترش تعداد فروشگاه های زنجیره ای شرکت ها و سازمان های متولی برآن برآمدند تا استانداردهای خاصی را برای فروشگاه های خود پیاده سازی نمایند. این استاندارد موارد مختلفی از جمله نوع تجهیزات به کار رفته، رنگ سازمانی، استانداردهای انتخاب ملک، استانداردهای طراحی داخلی و … را دربرمی گیرد. تجهیزات به کاررفته در تجهیز یک فروشگاه انواع مختلفی دارد. انواع قفسه فروشگاهی، استندهای تنقلات، صندوق های فروشگاهی و یا چک اوت کانترها و سایر تجهیزات از جمله لوازمی است که بسته به نوع فروشگاه قابل استفاده است.

استانداردهای فروشگاه زنجیره ای

فروشگاه های زنجیره ای چنانچه ذکر شد دارای استانداردهای خاصی در استفاده از تجهیزات فروشگاهی هستند. نوع قفسه ها، رنگبندی، ابعاد و اندازه تجهیزات، و نوع چیدمان به منظور تعیین گردش رفت و آمد مشتریان از جمله الزاماتی است که می تواند موجب متمایز ساختن هر یک از این فروشگاه ها از یکدیگر شود.

به عنوان مثال فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از رنگ قرمز برای متمایز ساختن برند خود با سایر فروشگاه ها استفاده کرده است. در چک اوت ها، یخچال های فروشگاه، استند و قفسه های فروشگاهی نیز از رنگ قرمز برای متمایزسازی استفاده شده است.

قفسه های فروشگاه های زنجیره ای نیز طیف گسترده ای از انواع یک و دوطرفه، سرشلف، قفسه های پشت کانتر و … را شامل می شود.

تجهیزات فروشگاه زنجیره ای

قفسه هایی که در فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شود. عموما به دلیل خدمت رسانی سلف سرویس، دارای ارتفاع متناسب با قد عموم افراد جامعه است تا برای دسترسی به کالاهای چیدمان شده در طبقات بالایی دچار مشکل نگردند. استفاده از اکسسوری هایی مانند تابلوهای راهنما می تواند برای هدایت مشتریان و مشخص شدن محل چیدمان هریک از گروه های کالایی می تواند مؤثر باشد. طبقات شلف یا قفسه بهتر است از گارد محافظ جلویی بهره مند باشند تا از ریزش کالا جلوگیری شود. در برخی موارد که کالاهای حجیمی مانند چیس، پفک یا برخی انواع دیگر از تنقلات قرار است چیدمان شود می توان از قفسه های سبدی استفاده شود. این سبدها دارای عمق بوده و چیدمان کالا در آنها راحتتر و ریزش کالا کمتر است. در چیدمان قفسه های دوطرفه نیز می توان با استفاده از قفسه های سرلاین یا سرشلف، از فضای فروشگاهی استفاده بهینه نمود.قفسه های فروشگاه های زنجیره ای که در قسمت پشت کانتر یا صندوق فروشگاهی قرار می گیرد نیز دارای ویژگی های خاصی از جمله عمق کمتر در مقایسه با سایر قفسه هاست تا موجب سهولت تردد اپراتور شود. فروشگاه های زنجیره ای نیز مانند سایر انواع فروشگاه های فیزیکی می تواند فرمت های گوناگونی داشته باشد. هایپرمارکت، سوپرمارکت، فروشگاه رفاهی، داروخانه، انواع فروشگاه های تخصصی پوشاک یا لوازم ورزشی، فروشگاه چندبخشی، فروشگاه های میوه و سبزیجات و … می توانند بصورت زنجیره ای تاسیس و اداره شوند. هر یک از این فرمت ها با توجه به آنکه دارای مساحت های متفاوت و تعداد sku کالای متفاوتی از یکدیگر هستند نیاز به قفسه ها و تجهیزاتی متناسب با آنها دارند. به عنوان مثال هرچه فروشگاه بزرگتر باشد امکان استفاده از تعداد بیشتری قفسه دوطرفه یا قفسه گرد فراهم است چرا که این قفسه ها به دلیل ابعاد بزرگتر به فضای بیشتر و راهروهای عریضتر برای جانمایی نیاز دارند. این قفسه ها عموما به دلیل اینکه بصورت مکرر پر و خالی می شوند بهتر است از مواد اولیه مقاومی مانند فلز تهیه شوند. البته لازم است ضخامت طبقات نیز در نظر گرفته شود چرا که ممکن است بر اثر گذاشت و برداشت مکرر کالا و به ویژه کالاهای سنگین سینی قفسه تغییر فرم دهد.

قیمت قفسه مغازه نو

 برای اطلاع از قیمت قفسه مغازه نو با کارشناسان آریا پویان در تماس باشید . آریا پویان یکی از اصلی ترین تولید کنندگان قفسه مغازه نو در سرتاسر ایران می باشد. قفسه مغازه برای تفکیک اجناس از یکدیگر و راحتی حال مراجعین و از همه مهم تر نگه داری درست از محصولات است

درخواست مشاوره رایگان

تماس با ما

جهت ارتباط با مجموعه و یا مشاوره رایگان فرم تماس با ما را پر کرده تا اطلاعاتتان در سیستم ثبت شود، سپس با شما تماس خواهیم گرفت

© کلیه حقوق محفوظ است. طراحی سایت و سئو توسط تیم روبیک